Wczytuję dane...

Kamienie ozdobne

W tym dziale znajdą Państwo przepiękne kamienie ozdobne, które posłużą do tworzenia naprawdę wyrafinowanej biżuterii. Są to materiały naturalne, cechujące się naprawdę zachwycającym wyglądem.

Znajdą tutaj Państwo:

- Cechujący się szklistym, perłowym połyskiem jadeit, zwany również jako żad imperialny, tworzący się zazwyczaj w niskich temperaturach i wysokich ciśnieniach; jest to kamień niezwykle popularny w kulturze chińskiej, choć wydobywany jest także m.in. w Polsce (kopalne jadeitu znajdują się u nas Tąpadle na Dolnym Śląsku oraz Górach Kaczawskich); w naszym asortymencie znajduje się jadeit w formie okrągłych koralików barwionych na najróżniejsze kolory, takie jak jasny błękit, beż, fiolet.

- Agat - piękna odmiana chalcedonu, składająca się z wielokolorowych warstw, powstająca w szczelinach i pustkach skał wulkanicznych; uważa się ja za kamień wierności oraz równowagi fizycznej i psychicznej. Jego obróbkę do perfekcji opanowali starożytni Grecy i Rzymianie. U nas mogą Państwo znaleźć agat rodzaju „Indiańskiego” oraz "Smocze Żyły", po 48 sztuk na sznur.

Ozdoby z jadeitu oraz agatu towarzyszą ludzkości już od czasów starożytności, od zawsze kusząc intrygującym wyglądem. Znajdujące się w naszym asortymencie kamienie ozdobne są doskonałym przykładem ich absolutnie ponadczasowego uroku! Dzięki ich wykorzystaniu mogą Państwo tworzyć na przykład bardzo wyrafinowane naszyjniki i kolczyki. Niewątpliwie staną się one niebanalnymi ozdobami, które przykują uwagę licznych klientów.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów